ЛОР
хірургія

Більшість людей, як правило, забувають, що операція на носі – це більше ніж косметична процедура. Хірургічне втручання буває необхідним для відновлення функцій носа, усунення його структурних дефектів.

Функціональна хірургія носа – розділ медицини та медична спеціальність, яка спрямована на діагностику та лікування патологій порожнини носа та навколоносових пазух. Це ефективний метод лікування хронічних захворювань, травм, наслідків порушень розвитку.

Коли необхідний огляд отоларинголога (ЛОРа)

Однозначно не варто відкладати прийом у лікаря, якщо у вас нежить триває більше двох тижнів. Навіть такий звичний нам симптом може вказувати на наявність серйозних захворювань порожнини носа або навколоносових пазух. Лікар-отоларинголог допоможе знайти причину дисфункції та відновити діяльність цього важливого органу.

Консультація отоларинголога (ЛОРа) необхідна, якщо спостерігаються:

 • закладеність носа;
 • тривалий нежить;
 • нетипові, гнійні виділення;
 • повторювані носові кровотечі;
 • в порожнині рота;
 • біль в області обличчя або головний біль.

На прийомі отоларинголог уважно вислухає скарги та збере анамнез, враховуючи всю симптоматику, можливі отримані травми, перенесені хвороби тощо. Далі піде клінічний огляд. Під час нього лікар огляне ніс всередині та зовні, враховуючи всі скарги пацієнта. Також огляд отоларинголога (ЛОР-лікаря) може включати ендоскопію – введення до носу спеціального невеликого пристрою з метою дослідження всіх деталей.

Під час консультації лікар-отоларинголог відповідає на всі питання, які турбують пацієнта і, виходячи з результатів обстеження, інформує про подальший хід лікування. Консультація отоларинголога (ЛОРа) та ЛОР діагностика – обов'язковий етап, який повинен передувати будь-якому хірургічному втручанню.

Види операцій

Септопластика

Операція по виправленню форми носової перегородки. Її викривлення призводить до порушення дихання, тому оперативне втручання є необхідним.

Видалення кісти навколоносових пазух (гайморових, лобових, клиноподібних)

Кісти навколоносових пазух є досить поширеною патологією, позбутися якої можна виключно хірургічним шляхом.

Лікування хронічного гаймориту (включаючи мукоцеле)

Гайморит – це запальне захворювання верхньощелепних (гайморових) пазух носа. При цьому діагнозі у пацієнта спостерігається набряк слизової, утруднення дихання та гнійні виділення.

Лікування хронічного риносинуситу (включаючи поліпозний)

Дана патологія проявляється у вигляді поліпозних утворень в порожнині носа. Основний метод її лікування – видалення хірургічним шляхом.

Лікування патології носових раковин

Однією з причин постійної (хронічної) закладеності носа є патологія носових раковин. Такі порушення вимагають комплексного лікування.

Наш підхід до лор-хірургії

Дуже важливо виявити порушення функціонування порожнини носа та навколоносових пазух, а також визначити їх причини на ранніх стадіях. Це допоможе попередити їх подальший розвиток і вплив на життєдіяльність людини.

Фахівці медичного клубу Grace (Грейс) володіють сучасними методиками лікування та проводять операції з мінімальним інвазивним втручанням.

Увага, турбота та відповідальність – основні правила ставлення до клієнтів в нашій клініці. Лікарі проведуть комплексну діагностику, встановлять точний діагноз, розроблять індивідуальну програму лікування та складуть перелік рекомендацій.

Функціональна хірургія носа та навколоносових пазух – це метод оперативного лікування ЛОР-захворювань, який дозволяє в повній мірі зберегти або відновити функції даних органів (носове дихання, відтік слизу), нормалізувати місцевий імунітет.

Ендоскопічна ринохірургія – найбільш прогресивний напрямок лікування захворювань носа та носових пазух хірургічним шляхом. Для передопераційної діагностики та проведення самих операцій застосовується ендоскоп – мініатюрна оптична система, яка дозволяє в деталях візуалізувати операційне поле та ввести в порожнину носа високотехнологічні мікрохірургічні інструменти. Переваги ендоскопічної хірургії носа та навколоносових пазух перед традиційною:

 • строго контролюється обсяг хірургічного втручання, видаляються тільки патологічні ділянки, нормальні внутрішньоносові структури не пошкоджуються;
 • відсутні зовнішні проколи, розрізи;
 • зменшується набряклість, нижче ризик носової кровотечі та інших післяопераційних ускладнень, швидше проходить реабілітація.

Спеціалісти

Всі спеціалісти

Валентин
Олейніков

Лікар-отоларинголог. Хірург. Лікар вищої категорії.
30 років хірургічної практики

  • Залиште свої контакти і ми з Вами зв'яжемось для запису на консультацію.
   Натискаючи кнопку "Надіслати", я даю згоду на обробку персональних даних.

   Дякуємо!

   Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.